AYak siliği Nedir? Ayak Siliği Nasıl Oluşur Ve Nasıl Tedavi Edilir?

AYak siliği Nedir? Ayak Siliği Nasıl Oluşur Ve Nasıl Tedavi Edilir?

Hayatımızı kâbusa çeviren bir konuyu ele almak istiyorum. Ayak siğilleri. Ciddi bir rahatsızlık boyutuna vardırmayan lakin ağrılı ve psikolojik olarak bunaltıcı bir rahatsızlıktır…

Dikkatsizliğimizin ve boş vermişliğimizin sonucudur onlar. Evlerimizde kullandığımız banyo tuvalet terlikleri, arkadaşlarımızla değiştirdiğimiz ayakkabılar, halı ve yüzey hijyeni, hamam havuz gibi zevk aldığımız yerlere basılan onca bilmediğimiz ayaklar vb. şeyler davetiye çıkartır bu rahatsızlığa. Bulaşıcı olması ürkütücü bir etkendir. Çünkü virüs kaynaklıdır. HPV virüsü.
Belirtilen şikâyetler hemen hemen aynı olmakla beraber bunların arasında; gittikçe ayak siğillerinin artması, suya girdikten sonra çiçek gibi açılıp mantar görünümü oluşturması (bu oldukça çirkin bir görünüme sahiptir), yürürken ağrı yapması, kaşıntı, batma, görüntü bozukluğu önde gelenlerdir.
Eğer bunlara sahipseniz eminim ki hiç durmadan tedavi yöntemleri arıyorsunuzdur. İnsan içine bu ayaklarla çıkmaya utanan arkadaşlarım vardı şimdi hepsi çok mutlular çünkü eser kalmadı. Korkunuzu bir kenara bırakalım ve ayak siğili tedavisi nasıl yapılır onu inceleyelim.
Öncelik ayaklarımızı tanımaktan geçer arkadaşlar. Bir insanın kendi bedenin kendisi dışında kimse iyi tanıyamaz. Ayakalarınızı rahatsız hissettiğiniz her şeyden uzak tutun. Dar ayakkabılar, kokutan bakteri üreten çoraplar, soğuk ya da aşırı sıcaktan, başkalarıyla beraber ortak kullandığınız ev ve lavabo terliklerinden vs. Kendinize özel eşyalarınız olsun ve sizin dışınızda kimse kullanmasın. Ne siz nede bir başkası bu virüse yakalanmasın ve yayılmasın. Bunları söylerken yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermesin arkadaşlar, kendinizi karantinaya alın demiyorum çok tehlike arz eden bir virüs değildir .
Ayak siğilinde en çok bilindik tedavi yöntemleri yakma, dondurma, doğal yöntemler ve lazerle tedavidir. Bu tedavileri yaptırırsın ancak doktorunuz size yine tekrarlayabileceğini söyler. Ve gerçekten tekrarlayanlar olmuştur da. Başka yöntem kalıyor mu kesin çözüm için? Bu soruyu duyar gibiyim 
Siz hiç inanarak bir hastalığı yendiniz mi? Doktorlar derki; “Bizler ürettiğimiz ilaçlarla sizleri tedavi etmiyoruz aslında. İlaçları %20 oranında iyileştirme özelliği vardır hatta bazılarının hiç yoktur. Sizler o ilaçları içtiğinizde hastalığınızın düzeleceğine inandığınız için düzeliyorsunuz.” Bu yüzden doktorların ilaç kullandıklarına çok rastlamadım. “İnanmak başarmanın yarısıdır” demişler ve devam etmiş Dr. David J. Schwartz;
‘‘Bir şeyin imkânsız olduğuna inanırsanız, aklınız beyniniz bunun neden imkânsız olduğunu size ispatlamak üzere çalışmaya baslar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara