Kavitasyon İle Zayıflama

Kavitasyon İle Zayıflama

 

Kavitasyon; anestezi olmadan, iz bırakmadan, ağrı sızı yaşamadan vücuttaki yağ hücrelerini eritmek anlamına gelir. Kavitasyon, düşük ultrason dalgaları ile yapılan bir zayıflama yöntemidir.

[reklam1]

 

Kavitasyon ultrason dalgaları sıvının içinde büyüyen ve belli bir orana ulaştığında patlayan hava kabarcıklarını oluşturur. Etkisi çok az olan ısı halindeki enerji ve etkisi çok olan basınç dalgalarının serbest kalması ile yağ tabakalarında titreşimlere neden olur. Yağ tabakalarının titreşimlere direnme kapasitesi kaybolduğundan bu yağ hücreleri kavitasyon ile kolayca parçalanır. Bu parçalanma esnasında kas, sinir, ve damar dokuları herhangi bir zarar görmez. Bu olayın sonucunda zayıflama meydana gelir. Birkaç seans uygulanan kavitasyondan sonra gözle görülür bir sonuç elde edilebilir.

 

            Kavitasyon ile zayıflama esnasında parçalanan yağlar hüreler arasında sıvılara dönüşür. Su bazlı gliserol, dolaşım sistemi ile emilir ve enerji olarak vücut tarafından kullanılır. Kavitasyon uygulaması kesinlikle anestezi içermez. Bu uygulamayı yapanlar uygulamanın acısız olduğunu belirtmişlerdir. Bazen ses dalgaları vücutta bir titreşim oluşturabilir ancak herhangi bir zararı yoktur. Kavitasyon ile zayıflama esnasında az miktarda bir ısınma hissedilebilir. Bunun durumun devam etmesi ya da artması durumunda ultrason jelinin arttırılması gerekir. Bu uygulamanın bazen yan etkileri görülebilir. Bu etkiler; geçici bir kırmızılık, susuzluk ve mide bulantısı. Bu etkiler görüldüğünde uygulamadan hemen sonra su içilmelidir. İçilen su bu etkileri ortadan kaldırır.

Daha önce yazdığımız konu olan Mezoterapi ile Zayıflama konusunu okumanızı öneriyoruz

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara