Adet (Regl) Sancılarına Bitkisel Çözümler

Adet (Regl) Sancılarına Bitkisel Çözümler

Regl dönemleri tüm kadınların korkulu rüyasıdır.  Düzenli Regl dönemleri geçiren kadınların sağlıklı olduğu anlaşılabilir.  Ancak sancılı geçiren kadınlar için tamamen işkencedir.  Regl döneminde ki ağrı, şişkinlik, halsizlik gibi durumlardan bitkisel çözümler ile kolayca kurtulabilirsiniz.

Nane

İshal ve baş ağrısınada oldukça iyi gelen Nane kadınların korkulu rüyası adet döneminede oldukça iyi geliyor. Adet döneminde günde 3 kere Nane çayı içerseniz karın bölgesinde ki şişkinliklerden kurtulabilirsiniz.

Hayıt

Kadınların özel günlerinde Hayıt bitkisi göğüs ve kasık ağrılarını direk geçiriyor. Hayıtın etkisi uzmanlar tarafından ispatlanmış durumda. Hayıt bitkisinin kapsülünü eczanelerden bulabilirsiniz.

Bögürtlen

Yüksek C vitamini barındıran Bögürtlen hem tadı hemde güzel kokusu ile hepimizin mutkala sevdiği meyvelerden. Bögürtlen Adet ağrılarına oldukça iyi gelen bir besindir.
Bögürtleni önce ezin ve daha sonra kaynar suyun içine atıp 10 dakika sonra süzüp içebilirsiniz.

Safran

Adet sancılarına karşı en etkili bitkiler arasında olan Safran sadece sancı önlemekle kalmıyor Adet bitiriciliği konusunda da oldukça etkilidir. Biraz maaliyetli bir bit olan Safran’ı bir tutam kadarını sıcak suya atın ve demlenmesini bekleyin.

Civanperçemi

Adet dönemlerinizi ağrılı bir şekilde geçiriyorsanız bu bitki tam size göre. Adet başlamadan 2-3 gün önce düzenliolarak tüketin ve sancılarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Civanperçimini günde 2 kere olmak üzere sabah ve akşam demleyin için taze olmasına özen gösterin.

Daha önce yazdığımız Adet düzensizliği neden olur? yazımızı okuyabilirsiniz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara