Adetliyken Hamile Kalınır Mı?

Adetliyken Hamile Kalınır Mı?

Pek çok kişi adet döneminde hamile kalınmayacağı gibi söylentilere inanmaktadır. Genel olarak hamile kalınması için ovülasyon döneminin iyi takip edilmesi gerekir. Pek çok kadın düzenli adet görüyor ise adetinin 14. günü yumurtlamanın gerçekleşeceğini bilir ve korunmasız ilişkiyi kabul etmez. Ya da çocuk isteyen pek çok aile için yumurtlama günlerini takip etmek oldukça önemli olabiliyor. Kimi zaman kadınlar ya da erkekler adet döneminde hamile kalınmasının mümkün olmayacağını düşünerek korunmasız ilişkiyi tercih edebiliyor. Peki adetliyken hamile kalınır mı?

Yapılan pek çok araştırmada adetliyken hamile kalınmaz ifadesinin kesinliği ifade etmediği üzerinde durmaktadır. Her kadının vücudunun farklı özellik taşıdığı düşünüldüğünde bu tür bir genelleme yapmak da doğru olmayacaktır.

Adetliyken de Hamile Kalınabilir?

Hamile kalabilmek için yumurtanın oluşması gerekir. Fakat her kanama adet olduğu anlamına gelmez. Bu durumda pek çok kadın adet olduğunu düşünerek cinsel birliktelik yaşayabilir. Eğer adet olunduğu için korunmasız birliktelik yaşanıyor ise bu durumda da hamile kalma riski olabilir. Kadınlarda adet kanı ile birlikte yumurta da dışarı atılır. Fakat bazen birden fazla yumurta oluşumu ile de karşılaşılması normaldir.

Bu durumda kişiler hamile kalabilirler ve bunu sürpriz bir şekilde öğrenebilirler. Bu nedenle hamile kalmak istemeyen kişilerin korunmasız ilişkiden uzak durması gerekir. Kimi zaman ovilasyon döneminden sonra yumurta 3-4 gün döllenmeye hazır halde bekleyebilmektedir. Bu nedenle de döllenmenin ne zaman gerçekleştiği doktorlar tarafından da kesin olarak bilinemez. Hamile bir kişinin gebelik başlangıcı olarak son adet tarihi baz alınır.

Eğer yumurtalıklar adetliyken atılan yumurta dışında başka sağlıklı bir yumurta üretmiş ise bu durumda adet gününe denk gelmesi durumunda döllenme gerçekleşebilir ve kişiler hamile kalabilir. Adetliyken hamile kalınır mı diye merek eden bir kişi beklenmedik gebelik ile karşılaşabilir.

Daha önce ele aldığımız Rahim Duvarı Kalınlaşması konusunu okumanızı öneriyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara