Allık Nasıl Sürülür ?

Allık Nasıl Sürülür ?

Allık nasıl sürülür
Renk renk ve çeşitli tonlarda bulunan allık nasıl sürülür diye merak eden bayanlar için hazırlanan bu makalede sizlere birkaç püf noktada bulunacağız. Yüzün hatlarını ortaya çıkartma, elmacık kemikleri daha belirgin hale getirmek için sürülen allık sürme tekniği çok önemlidir.
Yanlış sürülen allık kişiyi güzelleştireceğine daha kötü hale sokan bir makyaj çeşididir. Allık sürme teknikleri ve allık çeşitleri ile sizlerleyiz.
İlk başta şunu bilmeniz gerekmektedir. İyi bir allık sürme işlemi için doğru malzemeler seçilmelidir. Doğru seçim için ise yapmanız gereken adım iyi bir allık fırçasıdır. Peki, iyi bir allık fırçası nasıl olunmalıdır. İyi bir allık fırçası yumuşak bir dokuya sahip olmalıdır.
Allık sürmek isteyen bir kişi öncelikle yüzünün şeklini iyi bilmelidir. Çünkü her bayanın yüz şekli farklıdır. Yüz şekli farklı olduğundan allığın sürülme tekniği de farklılık gösteren bir durumdur.
Üçgen bir yüze sahip olan bir bayan , bu yüz tipine sahip olan bir bayanın elmacık kemikleri çok belirgindir. Fırçayı elmacık kemiklerden şakaklara doğru hafif vuruşlarla sürülmelidir. Ve şeklinde uygulanan allık ile yüzünüz daha belirgin ve daha güzel bir görüntüye sahip olmuş olacaksınız.
Oval yüzler için ise, bu yüze sahip her bayan allığı en güzel şekilde sürmeye yatkındır. Çünkü yüzün hatları gereği elmacık ve çene yapısı belirgindir. Böylece allık elmacık kemiklerine uygulanırsa yüz hoş bir şekle sahip olur.
Kare yüzlü bayanlar için ise, az miktarda çene ve elmacık kemikleri etrafına sürülen allık bu yüze sahip bayanlar için en ideal allık sürme şekli olacaktır.
Ayrıca allık sürme şekli kadar allık fırçası ve allık renginin çok önemli bir durum olduğunu daha öncede belirtmiştik. Peki, iyi bir allık rengi nasıl olmalıdır diye soracak olursanız eğer: iyi bir allık rengi cilt tonunuza yakın bir renk olması çok ama çok önemlidir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ankara Diş Hekimi