Ayak Terlemesi Nedenleri Nelerdir ?

Ayak Terlemesi Nedenleri Nelerdir ?

AYAK TERLEMESİ NEDENLERİ NELERDİR
Günlük hayat da yediden yetmişe hemen hemen her yaş kesiminden her birey terleme probleminden şikayetçidir. Özelikle de sıcak yaz ayların da terleme oranı daha da çok artmaktadır. Peki ayak terlemesine sıcağın yanı sıra ne gibi etmenler etki etmektedir.

Arkadaşlar ayak terlemesinin aslın da temel de bir çok nedeni vardır. İlk olarak belki de ayak terlemesi de rol alan altın anahtar vücut da ki ter bezlerinin aşırı salgılanması sonucudur. Kimi bireyler de ter bezleri çok aktif iken kimi bireyler de ise bunun tam tersi olaylar görülmektedir.

Arkadaşlar ayak terlemesi temelin de çok normal bir eylemdir. Terleme pek rahatsız etmese de koku sonucu bir çok insanı da etkileyebilmektedir. Arkadaşlar aslın da ayak kokusunun terleme ile her hangi bir bağlantısı yoktur kokuyu yapan sadece bakterilerdir. Ayak terlemesinin bir diğer nedeni ise aşırı ısı sonucu ter bezlerinin daha çok çalışmasıdır. Bunların yanı sıra insanların kalın çoraplar giymesi, genetik faktörler, vücut Sıcaklığının düşmesi ve de ateşli bir hastalık geçirilmesi sonucu bireyler de ayak terlemesi meydana gelebilmektedir. Kalitesiz ve ya mevsime göre ayakkabı tercih edilememesinde ayak terlemesinin oluşumunu hızlandırır. Ayrıca ayakkabıların suni deriden yapılması ve bunun sonucun da ayağın hava almaması sonucu ayaklar da terlemeler meydana gelebilmektedir. Peki ayak terlemesi nasıl önlenir. Arkadaşlar sizler de mevsime göre ya da kaliteli ayakkabı seçimi sonucu emin olun ki bole bir sorun yaşamazsınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara