Ayvanın Faydaları Nelerdir ?

Ayvanın Faydaları Nelerdir ?

Ayvanın faydaları
Ayvanın faydalarından bahsedecek olursak; ayvanın faydaları saymakla bitmez. Ayvanın tal hücreleri vardır. Ayvanın kompostoların dan yapılan içecekler ya da ilaçlar çocuklarda ishal hastalığına çok iyi gelir.

Sindirim sistemini düzene sokar. Yavanın kalp çarpıntısına faydası çoktur. Kalp rahatsızlığı olan hastaların bolca ayva tüketmeleri önerilir. Ayva ağız kokusu şikayeti olan hastaların ağız kokusunu giderir. Ayva kalbi rahatlatır. Ayva meyvesi ishali keser. Kolesterolü yüksek olan hastalara ayva önerilir. Yüksek kolesterolü olan hastalarda damar sertliği ortaya çıkar.

Ayva meyvesi yenildiği zaman damar sertliğini ortadan kaldırarak felç hastalığının önüne geçer. Gelişimi az olan çocuklarda ayva yenildiği zaman vücut gelişimin daha hızlı olmasını sağlar. Mide şikayeti olan hastalarda özellikle yemeklerden sonra hazımsızlık problemi olanların ayva yemesi durumunda hazımsızlık problemi ortadan kalkar. Midede oluşan uyanmalara karşı çok faydalıdır. Bağırsaklarda oluşan bağırsak iltihaplarına karşı ilaç etkisi görür. Cinsel istikrarsızlık problemi yaşayanların bolca tüketmeleri bu durumu ortadan kaldırır. Gece uykusuzluk problemi olanlar bir ayvayı günlük tükettikleri zaman gece rahat bir uyku uyurlar. Ayrıca kış hastalıklarına da çok faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlü tutar. Vücut direncini sağlar. Hastalıklarla savaşma gücü verir. Ayvanın öksürük ve balgama da çok faydası vardır. eğer burun kanamasından çok şikayetçiyseniz burnunuza ayva suyu çektiğiniz zaman kanmayı durduracaktır. Eğer adet kanamalarında aşırı bir kanama yaşıyorsanız ayva suyu içiniz. Aynı zamanda dizanteri ve bağırsak kanamalarına da yine ayva suyunun faydası olup kanamaları durdurur. Kolay bir doğum gerçekleştirmek istiyorsanız o zaman sıkça ayva suyunu kaynatıp içiniz. Rahat bir doğum yaparsınız. Grip ve soğuk algınlığı için çok faydalıdır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara