Bahar Yorgunluğu Nedir?

Bahar Yorgunluğu Nedir?

Bahar mevsimi ile birlikte insanların bir bölümünde yorgunluk ve enerji kaybı olur. Bazı durumlarda uyku bozukluğu, iştahsızlık baş ağrısı da eklenir. Hasta tüm günü halsiz bir şekilde geçirir.

Uzmanların bir kısmı “Bahar Yorğunluğu” başka bir kısmı “Mevsimsel Depresyon” adını vermektedir.

Bahar Yorgunluğuna Nasıl Çözüm Bulunabilir?

İnsanların çoğu bahar yorgunluğunu bol dinlenmeyle ya da gereksiz yere ilaç içerek atlatılmaya çalışılır fakat bu geçici bir yöntemdir. Alkol kullanan insanlar ise Bahar Yorgunluğunun, Alkol alarak atlatılacağını düşünür. Bütün bunların aksine pes etmeden bahar yorgunluğu ile mücadele edilmelidir.

Bahar Yorgunluğunu sabahları erken kalkıp güne su içerek başlayarak, gün boyu tempoda olarak, düzenli spor yaparak ve dengeli beslenerek yenebilirsiniz.

Kahvaltının  değişilmez besinleri ise mutlaka taze domates, maydanoz, salatalık olmalıdır ama en önemlisi mevsiminde yetişen sebzelerle kahvaltı yapmak. Kahvaltıdan sonra ise 20 dakikalık tempolu yürüyüş ve güneş ışığından aldığımız D vitamini Bahar Yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacaktır.

Bahar Yorgunluğu için Diğer Öneriler

Gün için sıvı tüketimini Bahar aylarından yaza doğru artırmalıyız çünkü, yazın vücudumuzdan atılan su miktarı daha fazladır. Ve vücuttan atılan su miktarı karşılanmadığı için yorgun düşebiliriz.

Ayrıca genel olarak yorgunluğunuz varsa Vücutta ki Yorgunluğun Nedenleri? yazımızı okuyabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara