Baş Ağrısı Hangi Problemlerin Belirtisi Olabilir?

Baş Ağrısı Hangi Problemlerin Belirtisi Olabilir?

Baş Ağrısı Hangi Problemlerin Belirtisi Olabilir?

Baş ağrısı her insanın yaşamı boyunca karşı karşıya geldiği bir problemdir. Bu ağrılar bir çok şeyden kaynaklanıyor olabilir ve bir çok hastalığın da belirtisi olabilir. Baş ağrıları çeşit çeşit olabilmektedir. Eğer ki baş ağrınız ilk defa oluyor ve bu ağrı birden çok fazla şiddetleniyor ise kesinlikle doktora başvurmalısınız. Bu ağrı çok ciddi hastalıkların başlangıcının belirtisi olabilmektedir. Bu baş ağrısı beyninizdeki kanama belirtisi olabilmektedir.

 

Bu durum çok ciddidir ve ölüm riski bulunmaktadır. Göz ardı etmemelisiniz. Bu baş ağrısı ile birlikte kusma, bilinç kaybı gibi de belirtiler var ise kesinlikle kanama olma olasılığı çok yüksektir. Gittikçe şiddetlenen ve çok sık görülen baş ağrıları da oldukça önemlidir. Bu ağrılar da beyinde pıhtılaşma belirtisi olabilmektedir. Hapşırma, öksürme ya da ani hareket ile oluşan baş ağrıları da beyinde oluşabilecek tümör belirtisi olabilmektedir.

Baş ağrısının hep aynı yerde oluşması da o bölgedeki lezyonun varlığına işarettir.
Bazı baş ağrıları da önemsiz ama dikkat edilecek türdendir.

 

Eğer baş ağrınız var ve bu duruma kusma da eşlik ediyorsa büyük olasılık ile migren rahatsızlığınız var demektir. Bu belirtilere ses ve ışıktan rahatsız olma da eklenebilir. Genellikle karanlık ve sessiz ortamda dinlenince geçen ağrılardır. Bazı durumlarda bir kaç gün sürebilir.

Bunlar dışında horlama ve apne de baş ağrısı probleminin belirtileridir.
Bütün bunların sonucunda baş ağrısı şiddetine göre dikkat edilmesi gereken bir problemdir. Kesinlikle doktora başvurmanız gerekir.

Diğer konumuz olan 1 Ayda 2 Kez Adet Görme Nedir?  yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara