BÖBREK TAŞI BELİRTİLERİ NELERDİR VE  TEDAVİSİ NASILDIR?

BÖBREK TAŞI BELİRTİLERİ NELERDİR VE TEDAVİSİ NASILDIR?

BÖBREK TAŞI BELİRTİLERİ VE TEDAVİSİ

      Böbrek taşı, idrarla atılması gereken bazı maddelerin vücutta atılmaması küçük küçük parçacıkların birleşmesi ile oluşan ve bunlara taş denilen böbreklerde oluşması ile birlikte kişiye dayanılmaz acılar vermektedir. Bu taşlar eğer idrarla birlikte vücutta atılmasaydı taş oluşumu oluşmazdı işte bazı nedenlerden dolayı taşlar oluşmaktadır. Böbrek taşların belirtilerine geçelim .
En önemli özelliğe ağrıdır, karın, sırtta giren çok acı veren ağrılardır bu ağrılar uzun da sürebilir kısa da ve şiddeti de değişebilmektedir bazı ağrılar şiddetli iken bazıları daha hafif oluşabilir. Eğer sık sık ağrı yaşıyorsanız bekletmeden bir doktora gidin
Sık sık idrara çıkma, belirgin bir özellik olan idrara çıkma kişi ihtiyaç duymakta ve idrara çıkarken yanma hissinin olmasıdır.
İdrarın rengi, idrarın renginde, koyu renk tonu, koku ve bazen de idrar da kan gelmesidir.

Bu özellikler de böbrekler de taş olabileceğin riskini taşımamaktadır.
Kusma, mide bulantısı kişi sık sık midesin de bulantı hisseder ve kusar arada bu da böbrekteki taşların nedenleridir kişiye sıkıntı yaşatan bir durumdur.
Eğer böbrek taşı idrar yoluna yakın bir mesafeye gelirse ve ya idrar yolunu tıkarsa ise, ishal, sık sık tuvalete çıkma, kusma, yüksek ateş, idrar sırasın da şiddetli ağrı gibi sorunlar yaşanmaktadır.
 Böbrek taşlarının tedavisi oldukça gelişmiş teknoloji ile böbrek taşları alınmakta hasta kısa sürede günlük yaşamına devam edebilmektedir.

Taş kırma tedavisi ameliyata gerek kalmadan dışarı da kişiye şok dalgaları verilir böbrek taşları içeride parçalanır ve idrar ile birlikte dışarıya atılır.
Teleskopla da taşlan içeriden kırılır, küçük müdahaleler için de lazer uygulaması mükemmel sonuçlar vermektedir. Gelişen teknoloji bilim adına sağlık adına sevindiricidir. Böbrek taşlarının oluşumunu engellemek için sıvı tüketin günlük su tüketim oranı en az 2,5 litredir bu oranın altına inmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara