Bonzai Nedir ve Neden Ölümlere Yol Açar?

Bonzai Nedir ve Neden Ölümlere Yol Açar?

Bonzai Nedir ve Neden Ölümlere Yol Açar?

Gençlerimizin çeşitli nedenlerle en sık başvurdukları şey madde ve bonzai türevleri, sigara ve alkoldür. bu noktada herkesin aklına “Bonzai Nedir ve Neden Ölümlere Yol Açar?” sorusu akla gelir.

Bonzai bağımlılık yapan, solunum yolları dahil tüm sistemleri ele geçiren ve ölümle sonuçlanan ölümcül bir kullanım maddesidir. Gençler arasında uçucu madde olarak da bilinir. Solunum yollarını direkt olarak etkiler. Kişi bonzaiyi çeker çekmez kendinden geçer. Hallüsinasyonlar görmeye başlar.

Bulunduğu ortamı ayırt edemez ve bilinci yavaş yavaş kapanır. Kendini yere atarak çırpınarak yardım isteme eğilimi gösterirler. Ancak bağırdıklarını zannederken seslerini yalnızca kendileri duyabildikleri için kimse onların yardımına yetişemez. Bonzai ve diğer maddelere olan eğilim bireyin aile hayatına, arkadaş grubuna ve çevresindeki kişilerle iletişimine bağlı olarak değişir. Kimsesiz diye tabir edilen kişiler genelde tinerci grubuna girerler.

Bonzai ve diğer maddeleri de kullanarak aradıkları sevgi ve sığınma hissini bu maddelerde bulurlar. Bonzai bu maddelerin en tehlikelisidir. Diğer maddeler uzun süreli kullanıma tabii olabilirler. Bonzai ise tek kullanışta ölümcül olabilir. Her sistemi etkilediği için de geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Gençlerimize, özellikle küçük yaştaki öğrencilere bonzai eğitimi verilerek gerekli bilinçlendirmenin sağlanması ölümleri bir nebze azaltabilir. Bunun dışında aile kontrolü de oldukça önemlidir. Aile ilişkileri çok iyi olmayan evlerde büyüyen çocuklar sevgiye şefkate aç oldukları için önüne çıkan ilk farklı fırsatı değerlendirme çabası içindedirler. Bu da ne yazık ki ölümlerle sonuçlanabiliyor. Bonzai maddesi aslında hem adli hem sağlık vakası olarak birlikte yürütülür.

Bonzai kullanan kişi bilmelidir ki bu maddeden fazla kullanmasa bile kanun çerçevesinde yasak olduğu için ceza alabilir. Satması ve başkalarına da kullandırması durumunda yine cezası katlanabilir. Bu yazıdan anlıyoruz ki iyi bir nesil için bilinçlendirme ve eğitim şarttır. Ebeveynlere ve okullara düşen görevin payı da çok büyük. Sağlıklı günler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara