Çabuk Kırılan Tırnakları Nasil Güçlendirebiliriz?

Çabuk Kırılan Tırnakları Nasil Güçlendirebiliriz?

Günlük hayatta hemen hemen hepimizin yaşadığı sorunlardan bir tanesi de kırılan tırnaklardır. Peki nedir bu tırnaklarımızı güçlendirmenin doğal yolları, bunlara bir göz atalım…
Tırnaklarımızın doğal yapısını korumak ve güçlendirmek için doğal bir çok yöntem bulunmaktadır.
Bunlardan en bilineni ve en çok yaygın olanı doğal zeytinyağı ve limon karışımıdır.

Haftada en az bir kez olmak üzere, tırnaklarımıza yatmadan önce bir çorba kaşığı zeytin yağı ve limon karışımını sürebiliriz, tırnaklarımızın içine ve üst kısımlarına doğru iyice yedirmeliyiz.
Karışımı sürdükten sonra ellerimize eldiven giyip etrafımıza bulaşmasını önleyebiliriz, bu karışım tırnaklarınızda sabaha kadar kalabilir. Doğal bir yöntem olduğu için zararı dokunmaz.
Tırnak kırılmalarının en önemli sebeplerinden biri; vücudunuzun susuz kalmasıdır.

Dolayısıyla tırnaklarımız da bundan bir hayli etkilenmektedir. Vücudumuzun günde en az 2 litre suya ihtiyacı olduğunu unutmayalım.
Bir diğer önerimiz ise; haftada bir kez meyve suyu yada sütün içerisine bir çay kaşığı maya ekleyip karıştırıp içmek. Bu karışım hem saçlarınızı hem de tırnaklarınızı güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.
Bir diğer önerimiz ise; kırmızı biber kürü. Bir çay kaşığı nemlendirici krem, bir çay kaşığı soğuk su ve yarım çay kaşığı kırmızı toz biberi karıştırıp tırnaklarınıza sürebilirsiniz.15 dakika kadar tırnaklarınızda bekletin, faydasını göreceksiniz. Bu kürü ayda bir kez uygulayabilirsiniz.
Diğer önerimiz ise yumurta kürü. Haftada iki kez, iki adet yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı zeytin yağını iyice çırpıp, tırnaklarınıza güzelce uygulayabilirsiniz.
Tırnakları besleyen bir diğer formül ise, badem yağı ve yumurta karışımıdır.

Bir çay kaşığı badem yağı ve bir yumurta sarısını iyice çırpıp, tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz.
Hindistan cevizi yağı ve zeytin yağı karışımı da tırnakları güçlendiren ve sertleştiren bir diğer formüldür. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Tırnaklar çok fazla suyla temas ettiğinde yumuşar ve kırılmaya başlar. Bu nedenle en iyi çözümlerden biri tırnaklarınızı korumak adına sıklıkla eldiven kullanmaktır. Ayrıca beslenmenize ve bol bol kalsiyum tüketmeye özen göstermenizde fayda var!..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara