Cilt gençleştirme yöntemleri nelerdir?

Cilt gençleştirme yöntemleri nelerdir?

Mikrodermabrazyon nedir:

Bu işlem alüminyum oksit ve sodyum klorit gibi kristallerin kullanılarak derinin aşındırılması demektir  İşlem sayesinde kırışık lekeli ,matlaşmış olan üstteki deri soyulur ve alttaki canlı deriye ulaşılır bu yöntem dövme ve yara izi tedavisinde de uygulanır.

cilt-genclestirme2

Kimyasal soyma işlemi nedir :

Alfa hidroksi asitlerinin deriye uygulanan peeling işleminin gerçekleştirilmesi işlemine verilen addır .Öncesinde retinoik asit ve kremlerin kullanılması bu yöntemin etkinliğini arttırır .

Deri gençleştirici lazer uygulamaları neye uygulanır:

Bu yöntem kırışıklık sarkma leke tedavisinde uygulanabilir .

Hormon tedavisi:

Menopoz sonrasında estradiol ve estriol içeren kremlerin termal kalınlıkta artış sağladığı saptanmıştır

Dolgu maddeleri:

Dolgu maddeleri kontur düzeltmek kırışıklık ve skar gidermek dudak ve yanaklarda bolgesel büyütmeye yardımcı olmak için kullanılabilir .

Yöntem yaklaşık 100 yıldır kullanılmaktadır .Hastanın kendi yağ dokusu ya da hiyalüronik asit gibi maddeler dolgu maddesi olarak tercih edilir

Botok:

Botox yöntemi kaş ortasındaki çizgileri ,alındaki çizgiler ,burundaki tavşan tabir edilen çizgileri olmak üzere ayrıca boyundaki dinamik kırışıklıklarında tedavisinde kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilen yöntemdir .Bu yöntem gençleştirmede kullanılan yöntemler içerisinde ilk sırada yer alır .

Uygulama hastanın gereksinimlerine göre yapılır .Örnek vermek gerekirse botoks enjeksiyonu ile dinamik kaşların  oluşturmuş olduğu kırışıklıklar giderilir bu işlem yapıldıktan sonra da lazer ile deri yenilenip sonrasında kimyasal şekilde peeling yapılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara