Diyetle ilgili bilinmesi gereken gerçekler nelerdir,hangi aralıkla beslenilmeli hangi oranda kalori alınmalı?

Diyetle ilgili bilinmesi gereken gerçekler nelerdir,hangi aralıkla beslenilmeli hangi oranda kalori alınmalı?

 

Kaloriyi önemsemeyin: Bir gıdanın hangi saatte yendiği, ne kadar mıktarda tüketildiği, ne aralıklarla yendiği ve ne ile birlikte tüketildiği önemlidir.  Bütün bunlar doğru olarak yapıldığı takdirde kalorili bir besin tuketmenin çok önemi kalmaz.  örnek vermek gerekirse Çikolata veya makarna çok kalorilidir . ancak yukarıda ifade ettiğimiz gibi sorulara doğru cevap verirseniz bu gıdalardan  uzak durmanıza gerek  kalmaz.

Çok su tüketin: Vücudunuz için  su olmazsa olmazdır. Susuz yasayamayız. Bir sürü iyi  ve güzel şey yapabilirsiniz.  Çok sağlıklı besleniyorsunuzdur belki de ama eğer yeterli miktarda su tüketmiyorsanız  bu beslenme sekliniz hiçbir işe yaramaz ve vücudunuzdan  tam performans bekleyemezsiniz.  Dusunun Yüzde 70′ i su ile çalışan bir mekanizmamız var ve su koymazsanız bu mekanızma asla calısmaz .

Öğlen et akşam sebze yiyin: Akşama doğra vucut gunun hareketinden yorgun duser. Zaten yorulan vücudunuzu bir de besinlerle yormayın.

Öğün sayınızı arttırın: Sağlığınız ,kan şekeri dengeniz heııı de metabolizma hızınız için  öğünlerinizi bölerek sayısını arttırın. Kahvaltı veya öğle yemeklerinde aldığınız kuruyemişleri, 2-3 saat sonra ara öğün olarak yiyebilirsiniz, daha faydalı olduğunu göreceksiniz.

Haftada en az 200-250 dakika civarında yürüyün*. Yürüyüşün faydasınısöylemeye gerek, fakat bir tavsiye vermek isterim. 1-2 gün ara verin egzersiz ve yürüyüşleri Bir dolu bir boş veya iki dolu bir boş gün bırakmak gibi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara