DİYETTE ŞEKERİN YERİ NEDİR, NE TÜR ŞEKERLİ GIDALARDAN UZAK DURULMALIDIR?

DİYETTE ŞEKERİN YERİ NEDİR, NE TÜR ŞEKERLİ GIDALARDAN UZAK DURULMALIDIR?

 

Un ve şeker gibi hemen çabucak   emilen şekerlerden uzak durulmalıdır. Böylece  insülin direncini dursurebilirsiniz. Bıı nedenle ekmek, mısır, çavdar, makama, pirinç gibi tahıllar ve bunların bulunduğu   yemeklerden  ve hamur işlerinden kaçının. Bunları ya hic yemeğin yada minumum seviyeye indirin bir tam buğday ekmeğini beyaz ekmek yerine tercih edebilirsiniz, ayrıca  kepek ekmeği, çavdar ekmeği, yulaf ekmeği ve pirinç yerine bulgur tüketmekte sakınca yoktur.

Çay şekeri, früktoz ve bunlarla yapılan yiyeceklerden olan  reçel, pasta, bisküvi, sarelle.gofret, revani, kadayıf, sütlü tatlılar,baklava, elbetteki tüketilmemeli.pekmez çok az tüketilebilir ancak onunda kendi sekeriyle yapılması şarttır. Bunun Maraş usulü az  şeker ile yapılan dondurmalar az miktarda yenilebilir.

Bal ünde 1-2 çay kaşığı kadar yenilebilir. Ancak bal konusunda piyasadaki her bal yenilmemelidir. Fabrikasyon ballar, her çeşitten reçel ve sanayi üretimi pekmez içeriklerinde aşın şeker içerdiğindentüketilmemesi hıususunda dikkat edilmeli.

Çükolata tüketilebilir ancak aftada 1-2 defa orta boy ayrıca sütsüz ve kakao oranı yüksek  tabikide kaliteli çikolata yenilebilir. Sütlü çikolatalarda şeker oranı çok yüksek olduğundan tüketilmemesine özen gösterilmelidir. Ayrıca içeriğinde tatlandırıcı içeren gıdalardan da uzak durulmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara