Diyetten Önce Bilmeniz Gerekenler

Diyetten Önce Bilmeniz Gerekenler

Spor Yapın: Spor yapmak kalp damar hastalıklarının önüne geçer bu sebeple diyete başlamadan önce sporada başlarsanız daha sağlıklı bir diyet gerçekleştirmiş olursunuz. Yapmanız gereken sporlar hafif sporlardır. Günde 1 kilometre yürüyüş gibi yada haftada 3 kez hafif spor yapılmalıdır.
Kepekli Yiyecekler Kanserden Korur. Haftada 4 kez kepekli ekmek, makarna veya kabuklu pirinç yemek kanser ihtimalini düşürür. Meyve ve sebzeyi diyete başlamadan öncede tüketmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Meyve ve sebze özellikle domates gibi kırmızı yiyecekler kalp krizi, kanser ve şeker hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.
Tuzu Azaltın. Aşırı tuz kalp ve damar hastalıklarına neden olmaktadır. Tüketilmesi gereken tuz miktarı günde 5 gram’dır. Tuzu azaltırsanız diyetten önce diyette daha hızlı bir şekilde kilo verdiğinizi görürsünüz.
Kahve Tüketin. Günde 2 fincan türk kahvesi Bağırsak kanserini olasığını %25 azaltmaktadır. % 45 safra kesesinde taş oluşumunu engeller. Ancak fazla kahve tüketiminin zararlarıda vardır. Fazla kahve tüketimi yüksek tansiyona neden olabilir. Bu sebeple abartıya kaçmayacak şekilde kahve tüketilmelidir.
Çay İçenlerde Kalp krizi ihtimali yarı yarıya azalır. Çaya ; kekik, karanfil gibi otlar kullanmanız daha yararlıdır.
Her Diyete Hemen Kanmayın. Haftada çok fazla kilo verdiren diyetlerden uzak durun. Kilo vermek isteyenlerin yapması gerekenler haftalık programlarla değil uzun bir süreçte sağlıklı ve bilinçli bir şekilde kilo vermek olmalıdır. Başladığınız diyeti yarım bırakıp başka diyete geçmeyin. Doktor gözetiminizde diyete başlamak oluşabilecek risklerin önüne geçer bunu unutmayın.
Diyetten Önce ;
⦁ Strese karşı mücadele edin.
⦁ Sigara kullanmayın.
⦁ Uykusuz kalmayın. Dengesiz uyku metabolizma hızını etkilediği için kilo vermenizi zorlaştırır.
⦁ Vitamin almayı ihmal etmeyin.

Daha önce ele aldığımız Sporun 100 faydası yazısını okumanızı öneriyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara