Elektronik Sigara Zararları

Elektronik Sigara Zararları

Son zamanlarda sigara fiyatlarının artması ile insanlar çeşitli sigara bırakma yöntemlerine başvurmaktadır. Bunlardan en önemlisi de 2005’ten sonra gündeme gelen ama günümüz de daha fazla kullanımına başlanan elektronik sigara‘dır.
Sigaradan daha az zararlı olduğu düşünülen elektronik sigara düşünüldüğü gibi masum mu ? Yapılan araştırmalar hiçte öyle olmadığını göstermektedir. Elektronik sigara‘nın içinde bulunan “anabisin, beta nikotin” ciddi sağlık problemlerine sebep olmaktadır.

[reklam1]
Anabisin, tütün bitkisinde bulunan haşereleri yok etmek için kullanılan bir maddedir. Bu madde de insan sağlığını olumsuz etkilemekte ve ciddi sorunlara sebep olmakta…
Elektronik sigaralar masum değildir. İçerisinde barındırdığı kansorejen maddeler, elektronik sigaranın içerisindeki sıvılarda tespit edilmiştir. Elektronik sigara nikotin bağımlılığı tetikler ve nikotin zehirlenmelerine yol açar. Tütün kadar insan sağlığı için tehlikelidir.
Ayrıca elektronik sigara’nın meyveli çeşitleri hiç sigara kullanmayanları da teşvik etmekte ve çocuklarda elektronik sigara kullanımına karşı merak uyanmaktadır.
Sonuç olarak sigaradan kurtulma yöntemi olarak görülen elektronik sigara, düşünüldüğü gibi zararsız ve etkili bir yöntem değildir. Duman olmayıp buhar üflenmesi, kokusuz olması insanları cezbetse de maalesef nikotin bağımlılığı ortadan kaldırmıyor. Bu sebeple sigarayı bırakma yöntemi olarak düşünerek elektronik sigara kullanmak etkili bir yöntem değildir.

Eğer sigaranın zararlarını merak ediyorsanız http://www.saglikkocum.com/sigara-zararlari.html konusunda ki yazımızı okuyabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara