ERGEN TERAPİSİ

ERGEN TERAPİSİ

 

ERGEN TERAPİSİ

Ergenlik, bireyin gelişim süresi içerisinde çocukluk döneminin bitişiyle beraber sözü edilen dönemin başlangıcından fizyolojik olarak erişkinliğe ulaşıncaya kadar geçen bir gelişim dönemidir. Çocukluk, yetişkinlik ve yaşlılık gibi ergenlik dönemi de değişik açılardan incelenilmesi gereken önemli bir gelişim periyodudur.

Ergenlik dönemi, Unesco’nun tanımlamasında 15-25 yaşları arasında gösterilirken, Birleşmiş Milletler’in tanımında ise 12-25 arasında değerlendirilmektedir. Yapılan çalışmalarda, dönemle ilgili yaş sınırlaması bazı küçük farklılıklar göstererek değişik şekillerde sınıflandırılmıştır.

Ergen görüşmesinin başlıca amacı *olası sorunun ne olduğunu anlamak, ergenle terapist arasında iş birliğine dayalı bir güven ilişkisini kurmaktır. Ergen görüşmesi ilk görüşmede ebeveynlerle görüşmeyi de içermektedir

Terapist, ergen birinin başlangıçtan itibaren onun bakış açısını duygularını duymaya ve anlamaya çalıştığının bilgisini verir. Giderek zaman içerisinde* o sorunu çözmek için bir yol bulunabileceği *duygusunu geliştirerek *ilgi alanlarını amaç ve isteklerini, *aynı zamanda ergenin ailesine ve topluma karşı sorumluluklarının neler olduğunu *bu sorumlulukların bilincine varıp kabul etmesinde ergene destek vererek rehberlik eder.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara