Eyeliner Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Eyeliner Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Makyaj, çoğu kadının vazgeçilmezidir. Makyajın gücü ile, yüzümüzde ki kusurları gizleyebiliriz. Yada hoşnut olduğumuz bölgelerimizi, makyaj hileleri ile daha da ortaya çıkarabiliriz. Hele ki son a üretilen inanılmaz ürünler ile, bu işlemler daha da kolaylaştı. Herkesin kolaylıkla edinebileceği bu ürünler, makyaj konusunda biz kadınları inanılmaz yetenekli kılıyor. Ama tabii ki tüm bu iyi ürünlere rağmen zorlandığımız bir alan var… Eyeliner… 60′ lı yıllardan biz kadınlara miras kalan eyeliner, özellikle son 10 yıldır, makyajın gündeminde. Eyeliner uygulamaya geçmeden önceki aşamalarda, her kadın hemen hemen başarılı yol izleyebilir. Ancak, son aşama eyeliner çekmek olunca, tüm kadınlar zorlanabilir. Ya ellerimiz titrer, ya eyeliner çekmeye nereden başlayacağımızı bilemeyiz yada kuyruğunu istediğimiz gibi şekillendiremeyiz. Bu durumda tüm makyajımızın mahvolmasına neden olur.
Bu nedenle de eyeliner uygulamadan önce, nelere dikkat edilmeli bu püf noktalarını iyi bilmeliyiz.
Eyeliner uygulamada ki en önemli konu kullanacağımız eyelinerin yapısıdır. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve eyelinerin uzun süre dayanmasını istiyorsanız jel eyeliner tercih etmelisiniz. Kullanımının daha kolay olmasını isterseniz de kalem formlu eyeliner kullanabilirsiniz. Uygulama aşamasında ki en önemli konu ise, eyeliner çekmeye göz kapağının neresinden başlanacağıdır. Eğer çarpıcı ve özenli bir eyeliner istiyorsanız, göz pınarlarından başlamış bir eyeliner uygun olacaktır. Ama, eyelineri daha günlük kullanacak iseniz, daha doğal ve daha ince bir eyeliner tercih edebilirsiniz.
Göz kapaklarınız fazla düşük ise, eyeliner çok fazla belli olmayacağından daha kalın bir eyeliner sürmeniz şansınıza olacaktır. Tabii ki, kuyruk detayını da unutmamak gerekir. Eyelineri eyeliner yapan şey kuyruk kısmıdır. Tercihinize göre, daha çarpıcı bir gürünüm istiyorsanız daha uzun ve keskin bitişli bir eyeliner kuyruğu uygulamalısınız. Eğer badem gözlü iseniz, badem göz şekline çok yakışacak olan cat eyeliner tarzını da deneyebilirsiniz. Göz kapağının yarısından başlayan ve keskin bir kuyruk ile birleşen eyeliner tarzı, size seksi bir görünüm kazandıracaktır. Eyeliner kullanmadan önce, göz kapaklarınızı kapatıcı ile hazırlamanız da , eyelinerin göz kapağınızda daha kusursuz görünmesine neden olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara