Fondöten Nasıl Uygulanır ?

Fondöten Nasıl Uygulanır ?

Fondöten ciltteki lekeleri, kızarıklıkları kapatmaya ve cilt tonunu eşitlemeye yarayan en önemli kozmetik ürünlerinden birisidir. Likit, krem, köpük ve stick gibi pek çok şekilde üretilen fondötenler makyaj öncesi pürüzsüz bir zemin oluşturmaya yarar. Peki, doğru fondöten nasıl uygulanır biliyor musunuz?
Parmak uçlarınız, fırça ya da süngerler yardımıyla uygulayabileceğiniz fondötenlerin her şeyden önce mutlaka cilt tonunuz ile uyumlu bir renkte olması gerekmektedir.
Bunun için testler ürünü çenenizde test edip en uygun rengi satın almalısınız. Küçük önerilerden sonra gelelim fondöten nasıl uygulanır sorusuna. Fondöteni en doğru şekilde empoze etmek için özel fondöten fırçalarını kullanabilirsiniz. Fırçanın ucunu bir miktar fondötenin içine batırarak yatay hareketler ile cildinize uygulayın. Fondöten sürerken en çok düşülen hatalardan birisidir ne kadar fondöten sürersem o kadar hatalar kapanır algısı. Oysa bol miktarda fondöten uyguladığınızda yüzünüzde yol yol çizgilerin oluşması kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca kalıp gibi bir görünüm oluşacak ve doğallıktan uzaklaşacaktır.
Bu yüzden ince kat fondöteni fırça, sünger ya da parmaklarınız yardımıyla cildinize uygulayın. Sünger ile bu işlemi yapmayı tercih ederseniz, hafif şekilde nemlendirdiğiniz süngeri fondöten uygulayıp özellikle gözeneklerin fazla olduğu alanlarda gezdirin. Ancak fondöten sürmek için en uygun yöntemin fırça olduğunu da unutmayın. Fondöteni tüm yüzünüze eşit olarak uyguladıktan sonra bir miktarını da boynunuza ve dekolte bölgenize uygulayın. Böylece boynunuz ile yüzünüz arasındaki renk farklılıkları da kapanacaktır. Son olarak fondöten cilt ile direk temasta olan bir ürün olduğu için maliyeti ne kadar olursa olsun kaliteli ve sağlıklı bir ürün tercih etmenizde fayda vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara