Göğüs Sarkmasından Korunmanın Yolları!

Göğüs Sarkmasından Korunmanın Yolları!

Birçok kadının karşı karşıya kaldığı problemlerdendir göğüs sarkması. Çünkü; fiziksel görüntü bir kadın için her şeydir. Hal böyle olunca da, sonunda ne yaparsak yapalım sarkacak göğüslerimizi, daha uzun süre dik tutmanın yöntemlerini arıyoruz. Estetik uygulanan ama çok da sağlıklı olmayan bir yöntem olduğu için, doğal yollarla göğüs dikliğini koruyacak yöntemler bulmak daha akıllıca.

Göğüsler Neden Sarkar!

Öncelikli olarak kilo alıp vermeniz bunun en önemli nedenidir. Bunun haricinde çok sıcak duş yapmak, hormonsal değişiklikler ve uzun süre güneşlenmek de yadsınamaz göğüs sarkma sebeplerinden. Unutmadan! Göğüs sarkmasının en önemli nedenlerinden birisi de sigara içmek. Sigaranın içindeki nikotin kan hücreleri ile birlikte cildimize ulaşan oksijeni engelliyor. Bu da ciltte yaşlanma ve tabi ki sarkmalara neden oluyor.

Göğüs Sarkması Doğal Yöntemlerle Nasıl Önlenir?

  • Spor yapın! Göğüsleri ve bu bölgedeki kasları canlandırıp diri tutacak birçok egzersiz mevcut. Bu konuda en etkili olanı ise, yüzme.
  • Kalsiyum, C vitamini ve protein bakımından zengin yiyeceklerle beslenin! Bu içerikteki besinler cildin sıkılaşmasını sağlayarak, göğüs sarkmasını da geciktiriyor.
  • Sıcak suyla duş almayın! Sıcak suyla duş alımı göğüslerinizin sarkmasına neden olur. Hatta yapabilirseniz duştan çıkmadan önce göğüslerinize soğuk su tutun.
  • Mümkün olduğunca dik durun, duruşunuzu düzeltin. Emin olun çok yararını göreceksiniz.
  • Çok ani kilo vermek de göğüslerinizde çatlaklara neden olabileceği gibi sarkmasına da sebep olur. Bu yüzden yavaş yavaş kilo vermek gerekiyor.
  • Spor yaparken ya da koşarken göğüs sarkmasını engelleyici özel bir sütyen kullanabilirsiniz. Spor sütyenlerinin çoğu bunun için uygun zemin hazırlamıyor. Bu konuda kaliteli sütyen alımından ödün vermeyin!

[reklam1]

Bir çok kadının kabullenmek istemediği göğüs sarkmasının bir de testi var. Elinize bir tahta kalem alın ve göğsünüzü kaldırarak alt bölgeye yatay olarak kalemi yerleştirin. Sonra göğsünüzü serbest bırakın. Kalem düştü mü yoksa göğsünüzün altında mı kaldı? Eğer düştüyse çok iyi göğüs sarkmanız ya yok, ya da çok az. Eğer kalem yere düşmediyse ne yazık ki göğüsleriniz eskisi gibi değil. Yukardaki dikkat edilen ince noktalar ile göğüslerinizi eski haline getirebilirsiniz!

Diğer tüm kadın sağlığı yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara