Göz Kalemi Nasıl Seçilir ?Göz Kalemi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Göz Kalemi Nasıl Seçilir ?Göz Kalemi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eğer makyaja yeni başlayacak iseniz muhtemelen aklınıza gelen ilk şeylerden biri göz kalemidir. Göz kaleminin aslında önemli ve etkili bir yeri vardır makyajda. Nasıl makyaj yaptığınıza göre uygun yapıyı bulmanız gerekiyor.
Ağır bir makyaj yapacaksanız yani daha yoğun ten ve göz ürünü uygulayacaksanız daha kalıcı ve yoğun bir yapıda göz kalemi seçmelisiniz. Yoksa dökülme ve dağılma olabilir bunun için göz kaleminin altına çok yoğun ten makyajı uygulamanızı tavsiye etmiyorum.
Ama siz günlük kullanıma uygun daha hafif bir makyaj yapacaksanız o kadar yoğun bir göz kalemi uygulamanızın olumlu etkisinden çok olumsuz etkisi olacaktır. Sadece uygulayacağınız makyaja göre değil aynı zamanda nasıl bir göz makyajı uygulayacağınız da önemlidir.
Daha çok göz kapağına mı yoksa göz altına mı gölge vereceğiniz yapısını seçmede önemli bir ölçüttür. Sadece yapı değil kalemin kalınlığı veya inceliği için de hangi bölgeye ve nasıl uygulayacağınız önemlidir.
Yapıdan bahsediyorsak sadece bunlar ölçüt değildir. Oldukça önemli bir ayrıntı var; cilt yapınız. Çoğu insan pek dikkat etmez cilt yapısına. Size önemini şöyle açıklayayım, eğer yağlı bir cilt tipine sahipseniz göz bölgesinin sağlığı için yağ oranı fazla olmayan bir kalem seçmek gerekir ya da kuru bir cilt tipine sahipseniz içinde daha fazla yağ içeren ve kolay sürümlü bir kalem seçmelisiniz yoksa göz kapağınızı hem çekiştire çekiştire hem sert yapıya sahip göz kaleminin sürerken göz kapağınızı tahriş edersiniz. Kısacası alacağınız göz kaleminin yapısını belirlemede cilt tipiniz, hangi bölgeye nasıl uygulayacağınız ve nasıl bir makyaj yapacağınız önemlidir.
Seçeceğiniz göz kaleminin sadece yapısı değil rengi de önemlidir. Renk seçiminde cilt tonunuza dikkat etmelisiniz. Daha esmer ve kumral iseniz daha kahve tonlarında bir ton seçmeniz gerekir. Daha beyaz iseniz daha siyah tonlarında bir renk seçmeniz gerekir. Eğer bu ölçütlere dikkat ederseniz tam sizlik ve yıllarca kullanacağınız bir göz kalemi bulacaksınız.
Umarım tavsiyelerim işe yaramıştır, iyi günler…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara