Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Önerileri

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Önerileri

Gözlük kullanmak her ne kadar sağlık açısında gerekli olsa da, makyaj yapanlar için kabusa dönüşebilir. Dönemimiz de her ne kadar, her kesime ve tarza hitap edecek çeşitli gözlük modelleri üretilse de, gözlük kullanan kişilerin bir çok makyaj hilesine başvurması gerekmektedir. Çünkü gözlükler, yüzün belli bir kısmını kaplamakta. Özellikle de, güzellikte çok önemli bir yere sahip olan gözleri kapatmakta. Bu nedenle de makyaj yaparken özellikle göz çevresine yoğunlaşmak gerekmektedir.
Gözlük göz çevremizi kapladığından, gözlük kullanmayanlara nazaran biraz daha özenli makyaj yapmanız gerekmektedir. Bol rimel ve eyeliner kullanmaktan kaçınmamalısınız.
Tabii ki önceliği cilt makyajınıza vermelisiniz. İyi bir makyaj pürüzsüz bir ciltten geçer. Makyajınıza, ten renginize uygun fondöten ile başlamalısınız, ardından göz altlarınıza, açık tonlu göz altı kapatıcısı uygulamalısınız. Bu uygulama gözlük camı ardında kalan göz altınıza ışıltı sağlayacaktır. Eğer göz altı morluklarınız fazla ise, göz kapaklarınızda da damarlanmalar varsa, kapatıcıyı göz kapağınıza da uygulayabilirsiniz. Bir sonraki adım tabii ki pudra… Gün boyu fondöteninizin sabit kalabilmesi için aynı zamanda gözlüğünüzün, burnunuza baskı yaptığı bölgelerin yağlanmasını geciktirmek için yüz ve göz altlarınıza pudra uygulamalısınız. Gözlerinizi belirgin yapmak için kesinlikle renkli farlar kullanmamalısınız. Eğer gözlük çerçeveniz renkli ise, aynı renk göz farı kullanma gafletine düşebilirsiniz. Ancak bu durum, makyajınızın rüküş durmasına neden olacaktır. Eğer gözlük çerçeveniz pembe ve pudra tonlarında ise, bu şansı allığınıza verebilirsiniz. Allık renginizi o tonlarda seçip bir uyum yakalayabilirsiniz.
Göz makyajına gelecek olursak, tercihinizi toprak ve nude tonlarda bir fardan kullanabilirsiniz. Ardından, eğer gözlük çerçeveniz kalın ise, ona paralel olarak kalın kuyruklu bir eyeliner çekmelisiniz ve bolca rimel… Bu aşamada kirpiklerinizi de kıvırmayı unutmayın. Böylece gözlerinizi, çerçevelerin ardına saklamamış olursunuz. Göz pınarlarınıza ve göz altlarınıza da uygulayacağınız ışıltılı bir aydınlatıcı bakışlarınızın daha çarpıcı olmasını sağlayacaktır. Rujunuzu ise, o gün giymiş olduğunuz kıyafetlerinize göre seçebilir yada renkli bir gözlük çerçevesine sahip iseniz, gözlük çerçevenize uygun bir renk seçebilirsiniz. Tercihinize göre, göz makyajınızı fazla iddialı yapmış iseniz, nude tonlar da seçebilirsiniz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara