Grip Aşısının Faydaları Nelerdir?

Grip Aşısının Faydaları Nelerdir?

Grip Aşısının Faydaları Nelerdir?

Havalar soğumaya başladıkça malum hastalıklarda artış gösteriyor. Sonbahar ve kış aylarında en çok görülen gripten nasıl kurtulunur?

Öncelikle gripten kurtulmak için; beslenmeye çok dikkat etmek gerekiyor. Düzenli olarak spor yapmak, yeterince dinlenmek ve kötü alışkanlıklardan vazgeçmek gerekir. Temizliğe çok dikkat etmek gerekir.

Grip aşısının faydaları nelerdir?

Her yıl tek doz olarak alınması önerilir. Her yıl grip aşısının içeriği değişir. 8 yaştan sonra tek doz olarak verilmesi gerekir.

Grip aşısının en uygun zamanı eylül, ekim, kasım aylarıdır. Grip aşısının koruyuculuğunun başlaması için iki hafta süre gereklidir. Grip aşısının önerildiği gruplar; şeker hastaları, astım hastaları, 65 yaş üstü, kronik akciğer hastaları, kronik kalp hastaları düzenli şekilde yaptırmaları gerekir.

Grip aşısını kimler kullanmamalıdır? 6 aydan küçük bebeklere, hamileliğin ilk üç ayında ve yumurtaya karşı alerjisi olan kişiler aşı yaptırmamalıdır.

Grip aşısı sağlıklı bireyleri hastalıktan %90 korur ve virüsler ile mücadele ederek vücudu korur ve mücadele eder. Yaşlılarda hastaneye yatış oranları azaltır. Her yıl yaptırdıkça vücut bağışıklık kazanır ve hastalıklara karşı vücut direnç gösterir. Sizlerde baş belası olan bu gribe yakalanmamak için gerekli önlemler almanız da faydası var. Size bir yan etkisi yoksa doktor dahilinde kullanmanız önerildiyse mutlaka grip aşınızı yaptırarak sağlığınızı korumaya özen gösterin. Bilinçli olun ve sağlığınızı koruyun.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara