Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Kadınların gün içinde ve gidecekleri yere uygun olarak makyaj yapmaları ve doğallıklarını korumaları makyaj yapmada en önemli özelliktir. Gündüz ve gece makyajı olarak ikiye ayrılan makyaj teknikleri giyim ve mekan açısından da değerlendirilerek makyaj teknikleri kullanılmalıdır. Makyaj yaparken kullanılacak renklerde buna göre belirlenmelidir.
Gün içinde bakımlı ve güzel güzel görünmek için çok iddialı ve ben buradayım dercesine bir makyaj yerine daha naturel ve sade bir makyaj tercih edilmelidir. Ayrıca gündüz makyajında bir bölgeye yoğunlaşmalı ve en belirgin yer olarak burada çalışmalıdır. Eğer tüm yüz hatlarına belirgin bir makyaj yapmak dikkati dağıtıp size odaklanılmasını da engelleyecektir. Bu yüzden ya gözlere yada dudaklara daha fazla önem vermelidir.
Gündüz makyajının en önemli nedeni gün içinde daha sağlıklı daha canlı görünmenizi sağlamaktır. Bunun içinde göz ten ve saç renginize göre tonlardan doğal bir makyaj yapmanızda fayda vardır. Aslında cildinize doğal bir canlılık katmak bile gündüz makyajlı için yeterli olsada gözlerinize ağırlık verip biraz belirgin hale getirip, bir allık ve parlatıcı kullanılması sizin kendinizi iyi hissetmenize yetecektir.
Gün ışığı ciltteki hataları ortaya çıkarttığı gibi yaptığınız makyajında hatalarını göstermeye yetecektir. Bunun için çok kalın föndeten ve pudra kullanılması sakıncalıdır. Bu yüzden teninize canlılık katan bir krem kullanmanız yeterlidir. Cilt lekeleri, göz altı morlukları olan kadınların gündüz makyajı için BB veya CC krem kullanmaları cilde renk katmak için yeterli gelecektir. bu tür kremler cildin güneş ışınlarından korunmasına gündüz gerekli nemi sağlamasına yeterli olacaktır. Bu tür kremler cilt lekelerinizi kapamaya yeterli gelmiyorsa leke bölgelerine sadece kapatıcı uygulamanız yeterli olur.
Cildi yağlı olan bayanların yüzlerindeki parlamayı engellemek için transparan pudra kullanmaları tavsiye edilir. Cilt için doğru ürünler seçmek ve kullanmak doğru makyaj için en önemli olandır. Yoksa güzelleşelim derken cirkin görünmekte var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ankara Diş Hekimi