Güzel Bir Cilt İçin Badem Maskesi

Güzel Bir Cilt İçin Badem Maskesi

Pürüzsüz ve bebek gibi bir cilde sahip olmayı neredeyse bütün kadınlar ister. Ancak Böyle bir cilde sahip olmaya bir çok engel vardır. Sivilce izleri, kahverengi lekeler, güneş lekeleri, siyah noktalar, cildin kuruluğu veya yağlılığı cildimizin görünümünün istediğimiz dışında olmasına neden olur.

Cildi arındıran temizleyen bir çok maske vardır ama bu maskeler uygulanırken dikkat edilmesi gereken püf noktalarda vardır. Kesinlikle bu maskeler yapılırken farklı içeriklere sahip maskalerde aynı zamanda uygulanmamalıdır. Güneş’e fazla maruz kalınmama ve bu süreçte sağlıklı beslenilmelidir.

Maskenin Malzemeleri

  • 1 tatlı kaşığı badem tozu

  • 1 tatlı kaşığı bal

Badem’in Cilde Faydaları: Badem antioksidan deposudur. Kırışıkları azaltıcı cildi gerginleştirici etkisi vardır. Güneş lekelerinin izleri üzerinde azaltıcı etki yapar. Badem de bol miktarda E vitamini vardır. E vitamini cildin elastikliğini artırıcı etki yapar. Yani badem cildin onarımında yardımcıdır.

Bal’ın Cilde Faydaları: Cildin nemlenmesini sağlayan bal cildin parlaklığını artırır. Cildin arınmasında da yardımcı olan bal sivilce kızarıklıklarını da azaltır.

Badem Maskesi’nin Uygulanışı: Badem tozuyla bal karıştırılır. Kremsi bir kıvamana getirmek için çok az katıp kıvamı olunca yüzünüze bir fırça yardımıyla sürün. 5 dakika bekleyen maskeyi parmaklarınızla 1 dakika boyunca masaj yapınız. Bol suyla yıkayarak maskeyi tamamen temizleyiniz.

 Daha önce ele aldığımız Cilt Lekelerine Kesim Çözüm yazımızı okumanızı öneriyoruz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara