İktidarsızlıkla Nasıl Başa Çıkılır?

İktidarsızlıkla Nasıl Başa Çıkılır?

Günümüzde çoğu erkeğin yaşadığı bir sorun olan iktidarsızlık erkekler tarafından utanılacak bir durum olarak algılanır. İktidarsızlık oranı 2016 yılında dünya erkeklerinin %10’una ulaşmıştır.

Yaşanılan psikolojik problemlerden tutun içilen sigara ve alkole tüketilen besinlere kadar bir çok etken iktidarsızlığı etkilemektedir. Sağlıklı beslenmek ve düzenli yaşamak motivasyonunuzu artırarak iktidarsızlık problemini önlemeye yardımcı olacaktır.

Öncelikle iktidarsızlığı engellemek için internet üzerinden satılan iktidarsızlık ilaçlarını satın almanızı önermiyoruz doktorlara başvurmadan asla ilaç kullanmayın.

İktidarsızlığı Önlemek için Ne Yapmalısınız ?

  1. Sigara ve Alkolü Bırakın; Sigara ve alkol listenin başında çünkü sigara ve alkol damarların incelmesine neden olur ereksiyon’un ise damarların kan ile dolmasına ve penisin genişlemesine ihtiyacı vardır. Ayrıca sigara damarlarda küçülme yaptığı için penis boyunda da küçülme görülmektedir.
  2. Düzenli Uyuyun; Yorgunluk seks hayatınıza engel olabilir. Bu yüzden iyi bir uyku size çok iyi gelecektir. Buna rağmen sorun yaşıyorsanız Uyku Apne’si olabilirsiniz, Uyku Apnesi olan insanlarda iktidarsızlık görülme oranı yüksektir.
  3. Stresi Azaltın; Stres iktidarsızlığın en büyük nedenleri arasındadır. Stres sırasında salgılanan hormonlar kan damarlarımızı daraltır. Bu yüzden penisiniz de varolan kan akışı azalır ve iktidarsızlık ortaya çıkar. Kendinize stresle başa çıkabilecek yöntemler bulmalısınız.  Daha önce bahsettiğimiz Stress Nedir? Stresi Nasıl Yenebiliriz? konusunu okumanızı öneriyoruz.
  4. Spor Yapın; Düzenli yapılan spor vücudun sağlıklı olmasını sağlar, kan dolaşımını düzenler. iktidarsızlığı önlemek için mutlaka spor yapmalısınız.Spor daha enerjik olmanızı, iyi görünmenizi ve sağlam bir vücuda sahip olmanızı sağlar.
  5.  Sağlıklı Beslenin;  Sağlıklı Beslenerek iktidarsızlığı yenebilirsiniz. Daha çok sebze, meyve ve lifli yiyeceklerden oluşan bir diyet ile cinsel hayatınızı güçlendirebilirsiniz. Kilo probleminiz varsa mutlaka doktora başvurmalısınız.

Unutmayın ki iktidarsızlık rahatsızlığı yüksek oranda psikolojiktir bu yüzden motivasyonunuzu kaybetmeyin, hobiler edinin partneriniz ile ortak yönlerinizi bulun gerekirse aşkınızı tazelemek adına ona küçük süprizler yapın, iktidarsızlığın en büyük düşmanı motivasyon ve mutluluktur.

Daha önce ele aldığımız Penis Kanseri Nedir? konusunu okumanızı öneriyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara