Kadınlarda Baş Dönmesinin Nedenleri Nedir?

Kadınlarda Baş Dönmesinin Nedenleri Nedir?

Baş dönmesi bir çok sebepten dolayı olabilecek bir şikayettir. Bir çok insan baş dönmesi problemi ile karşı karşıya iken baş dönmesi bayanlarda daha sık görülen bir şikayettir. Peki kadınlarda baş dönmesinin nedenleri nedir dendiği zaman bir çok neden ile karşı karşıya kalırız.

Baş dönmesi sürekli olduğu zaman kişiyi çok fazla rahatsız etmeye başlar. Baş dönmesi diğer bir tabir ile vertigoyu bir hastalık olarak kabul edemeyiz. Hastalıktan ziyade baş dönmesi sağlıksız bir durum olduğunu gösterir. Bu sağlıksız olan durum ile ilgili bir çok sebep vardır. Kadınlarda baş dönmesinin nedenleri nedir bakalım.

Kadınlarda Sık Yaşanan Baş Dönmesinin Nedenleri

Baş dönmesi ciddiye alınması gereken bir şikayettir. Altında bir çok sebep yatabilir. Müdahale edilmediği zaman ciddi sorunlar yaratabilir. Dediğimiz gibi kadınlar daha çok baş dönmesi problemi yaşar ve türlü sebeplerden olabilir. Kadınlar hamileliğin ilk aylarında çok sık baş dönmesi problemi yaşar. Baş ağrısı baş dönmesine neden olur. Kadınlar daha duygusal olduğu için ruhsal problem yaşama sıklıkları daha fazladır ve ruhsal problem baş dönmesine neden olur.

Sakinleştirici ilaçlar baş dönmesine neden olur. Kanda demir düzeyini düşük olması baş dönmesine neden olur.

Kadınların menopoz süreci başladığı zaman östrojen hormonlarının seviyelerinde düşüş yaşanır ve bu da baş dönmesine neden olur.

Kadınların adet döneminde olduğu süreçte premenstrual sendrom da östrojen ve progesteron hormonları arasında dengesizlik oluşur ve bu dengesizlik sonucu baş dönmesi görülebilir. Dolaşım sistemin de sorun olduğu zaman iç kulağa kan akışında yavaşlama olabilir. Bu da insan anatomisinde baş dönmesini tetikleyen bir unsur olur. İç kulakta yaşanan bir enfeksiyon problemi de kadınlar da baş dönmesini tetikleyen unsurlar arasında bulunmaktadır.

Daha önce ele aldığımız Adetliyken Hamile Kalınır Mı? yazısını okumanızı öneriyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara