Karbonhidrat Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karbonhidrat Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karbonhidrat Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızlı ve Sağlıklı bir şekilde Kilo vermek herkesin istediği bir şeydir. Ama bunun için dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Özellikle Karbonhidrat diyetinde bilinçsizce davranmak bazı hastalıklara sebep olabilmektedir.

Karbonhidrat Diyeti Bilinçsizce Yapılırsa Tiroid’e Neden Oluyor.

Çok düşük karbonhidratla beslenmenin yararından çok zararı olabilmektedir. Çok düşük karbonhidratlı beslenmek kan şekerini çok düşürür. Tiroid bezinde hormonal dengesizliğe sebep olur. Kilo vermek isterken Tiroid bezinin tembelliğe geçmesi ile kilo vermek oldukça zor bir durum olabilir.

Karbonhidrat Diyeti Kronik Yorgunluğa Neden Olabilir.

Bilinçsiz uygulanan diyetler vücut için gerekli hormonların salgılanmasını engelleyebilir. Bu da bir çok olumsuz durumlara yol açabilir. Bunlardan biri de geçmeyen yorgunluk hissidir.

Yaşamsal öneme sahip olan karbonhidratı gerekenden az aldığımızda Vücut yağ depolamaya başlar. Beraberinde sindirim yavaşlarken, halsizlik ortaya çıkar. Bu halsizlik kronikleşip sürekli bir yorgunluk halinde olmanıza neden olabilmektedir.

Karbonhidrat Diyeti Hormonal Dengesizliğe Sebep Olabilir.

Yanlış uygulanan çok düşük karbonhidrat alımına bağlı yapılan diyetler hormonların yeterince salgılanmasını engeller. Bazı hormonlarında gereğinden fazla salgılanması dengesizliğe neden olur. Bu durumda kilo vermek isterken diyetin hiç bir işe yaramamasına neden olabilmektedir. Önemli olan karbonhidrat diyetinde bilinçli bir şekilde uygulamaktır.

Karbonhidrat Diyeti Yararlı Bakterilerin Azalmasına Neden Olabilir.

Karbonhidrat Diyetinde, meyve ve sebze tüketmemek vücutta ki yararlı bakterilerin azalmasına neden olur. Hatta bağırsakta enzimi sağlayan yararlı bakteriler azalırken zararlı bakteriler artabilir. Bu da bazı besinlerin sindirimini zorlaştırır. Karbonhidrat diyeti yapanların kesinlikle sebze meyve tüketmeyi bırakmamak gerekir.

Daha önce ele aldığımı Karbonhidrat Diyeti konusunu okumanızı öneriyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara