Katarakt ameliyatındaki yontemler nelerdir?, Multifocal göz içi mercek nedir ve ne işe yarar?

Katarakt ameliyatındaki yontemler nelerdir?, Multifocal göz içi mercek nedir ve ne işe yarar?

Katarakt ameliyatında ne tür yontemler vardır? Katerakt ameliyatında 2 yöntem kullanılır: FAKO yöntemi ve yeni jenerasyon Femto Saniye lazer yardımlı katarakt cerrahisi.

Femto saniye lazer yardımlı katarakt cerrahisinde gözdeki kornea tabakasının kesilmesi, göz merceğinin ön zarınınn alınması ve katarakt oluşmuş merceğin göz içinde parçalanması  lazer yardımıyla yapılmaktadır. Bu uygulama sayesinde ameliyiyat ta daha hassas daha kaliteli ve düzgün şekilde gerçekleşiyor.Hatsa ve hekim acısından bakıldığında  daha konforlu bir yontem.Ayrıca dahada güvenilirdir. Femto saniye lazer yardımlı katarakt cerrahisinin en önemli avantajlarından biri göz içinde çok iyi mercek yuvasının oluşturmasıdır. Bu sayede  hastanın görüş düzeyi daha iyi duruma gelmektedir. Ameliyat sırasında göze yerlestirilen özel göz içi mercekleri sayesinde tek bir ameliyatla kataraktın yanı sıra miyop, hipermetrop ve astigmat gibi sorunlarınında düzelmesine olanak tanımaktadır. Bu sayede hastalar kataraktları yanı sıra gözlüklerinden de kurtuiabiliyorlar.

Multifocal göz içi mercek nedir? Ne işe yarar?

Multifocal göz içi mercekler sayesinde hastalar miyop, hipermetrop vedE astigmat gibi tüm kırma kusurlarından Katarakt ameliyatıyla birlikte tek bir ameliyatla kurtuiabiliyorlar. Katarakt ameliyatı esnasında göze takılan bu mercekler ameliyat sonrasında kişide ve kişinin sosyal yasantısında gözle gorulur bir bir rahatlama ve konfor sağlamaktadır. Bu sayede televizyonlardaki altyazıları okumak, kitap dergi yada ipliği iğneye takma gibi göz becerisi gerektiren işlerde yapılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara