Lazerle göz ameliyatının gecmişi ne zaman dayanır,ameliyat süresi nekadardır,ne tarz bir anestezi uygulanır ve hasta ne zaman normal hayata doner?

Lazerle göz ameliyatının gecmişi ne zaman dayanır,ameliyat süresi nekadardır,ne tarz bir anestezi uygulanır ve hasta ne zaman normal hayata doner?

Hâlâ lazerin geleceği konusunda şüpheler var….

Lazele göz ameliyatlarının zaman olarak baktığımızda Dünyada 25 yıldır, ülkemizde ise23 yıldır uygulandığını soyleyebiliriz. Bir tedavi için psikolojik sınır olan 20 yılı lazer için geride bıraktık. Türkiye lazer konusunda dünyodaki öncelikli ülkeler arasında bulunmaktadır.

Eğer Hasta lens kullanıyo ise kullandığı lensin tipine göre 1 hafta ile 3 hafta süreyle lensini hiç kullanmamalıLazer operasyonundan once Hastalar nelere dikkat etmeli?

ve muayeneye o şekilde gelmesi gerekmektedir. Bunun sebebi Lenslerin korneaya baskı yaptığı için ölçümlerin doğru çıkmamasından kaynaklanmasıdır. Doğru çıkmayan ölçumler hem muayene sonucunu, hem de operasyonu etkilemektedir. Lens kullanımıyla ilgili bir sorun yoksa ve hasta aynı gün içerisinde operasyon olmayı planlıyorsa, parfüm, krem, losyon gibi kozmetik ürünlerinin ve makyaj malzemelerinin de kullanılmasını tavsiye edebiliriz.

Lazer ameliyatı olacak hasta için muayene suresi yaklasık 3-4 saat kadardır.Bu yüzden muayeneye gidicek kişilerinde kendilerini buna gore ayarlaması gerekmektedir.

Ameliyat süresi ne kadardır: Her iki gözdende operasyon olması durumunda tedavi yaklasık olarak 10dakikada tamamlanmaktadır.

Hangi anestezi sekli uygulanmaktadır?: Lazerli göz ameliyatlarında genellikle damla şeklinde anestezi uygulanmaktadır. Yani iğnesiz oldukca etkili bir damlayı 3 kez goze damlatarak olusturulan bir yontemle yapılmaktadır. Etkili bir anestezi olduğundan dolayı da hasta hicbir ağrı duymamaktadır.Oğerasyon sırasında hasta kendindedir ,hastayla konusulabilir.AYrıca göze ekartor de takılır ancak hasta uyusuk olduğundan bunu hissetmez. bU sayede hasta istesede gozunu kıpırdatamaz.Lazer verilmeye basladığında lazer cihazı gze kilitlendiyinden dolayı hasta gozunu oynatsa bile cihaz bunu farketmektedir ve bu sayede problem cıkmamaktadır.

Normal hayata hasta ne zaman doner: Hasta ameliyat sonrası aynı gun evine donebilir. Ertesi gun gozunu actığında buyuk oranda goruntude düzelme olmaktadır. Ertesi gun yapılan kontrol sonrasında hasta gunluk hayatına donebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara