Makyajla Yüz Hatları Nasıl Belirginleştirilir?

Makyajla Yüz Hatları Nasıl Belirginleştirilir?

Makyajla yüz hatlarınızı belirginleştirme
Makyaj doğru yapıldığı zaman yüz hatlarınızın güzelliğini ortaya çıkarmış olacaksınız. Peki, yüz hatlarını nasıl belirginleştirebilirim diyorsanız yazıma kulak veriniz. Elmacık kemikleriniz çok fazla ön planda değil ve makyajla elmacık kemiklerinizi ön palana çıkarmak istiyorsanız ilk iş kullanacağınız allığın rengidir. Pembe allık kullanıldığı zaman elmacık kemikleri daha göze çarpar. Özellikle de fondöten ve allık cilt renginden daha koyu olursa ve yapılan allık kontürlenirse elmacık hatlarınız daha göze çarpacaktır. İri dudaklar her zaman göze çarpar ve iri dudaklara sahip olmayı her bayan ister.
Dudakların belirginleşmesi için ilk iş dudak renginden bir dudak kalemi ile dudak hatlarını çizmektir. Daha sonra kullanacağınız koyu kahve tonlarında ruj da iri dudaklara sahip olmanız için yeterli olacaktır. Gözaltı torbalarınızdan kurtulmak için ten renginizden bir ton açık kapatıcı kullanmanız gerekir. açık tondaki kapatıcı ancak sadece göz torbalarına sürülmelidir. Gözaltı morluklarını gölgede bırakmak için göz makyajınızın ışıltılı olmasına dikkat ediniz.
Burnunuz çok büyük ve siz daha zarif ve ince görünmesini istiyorsanız kahverengi göz kalemi ile burnun her iki tarafına gözden burun deliklerine kadar iki çizgi çiziniz. Daha sonra bu kalemi cildinize yediriniz. Burnunuz istediğiniz şekilde görünecektir. Gözlerinizin iri ve çekici görünmesi için de eyeliner ve maskara kullanınız. Eyeliner çift taraflı ve kalın çekildiği zaman gözlere derin anlamlar yükler ve çok da iri görünmesine sebep olur. kısa kirpikler için de iyi bir maskara kullanılmalıdır. Daha uzun kirpikler için maskarayı kirpik diplerinden sürünüz. Daha dolgun ve uzun kirpiklere sahip olursunuz. Kaşlarınız seyrek ise kaş renginden bir kaş kalemi ile araları doldurunuz ve daha sonra fırça ile dağıtınız. Daha güzel ve belirgin kaşlara sahip olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara