Miyop’un Nedenleri nelerdir ve Tedavisi nasıldır?

Miyop’un Nedenleri nelerdir ve Tedavisi nasıldır?

Göz rahatsızlıkları, günümüzde en çok görülen hastalıkların başında yer alır. Çok fazla Tv seyretmek bilgisayarla uğraşmak da bu rahatsızlıkları tetikleyen nedenler arasında sayılabilir. Göz rahatsızlığı olanlar ya da şikayet edenler, en kısa zamanda bir göz doktoruna başvurmalı ve kendilerine uygun tedavi yöntemini uygulamalıdırlar. Miyop da bu bağlamda çok sık karşılaşılan göz problemlerinden biridir. Bu uzağı görememe problemi, göz küresinin normalden uzun olması ya da göz merceğinin şiş olmasıyla alakalı bir durumdur. Bazı kişiler, miyop hastalığının kalıtsal olduğunu ve genetiksel olarak bulaştığını iddia etmektedirler.

Miyop hastalığının en önemli belirtisi ekranlara uzun zaman bakmaktır. Bu durum meslek hastalığı da olabilir ya da sizin alışkanlıklarınızla da ilgili olabilir. Bir şeye sürekli olarak yakından bakmanız, miyobu tetikleyecektir. Çünkü göz kasları yorulacak ve git gide kuvvetleri düşecektir.

Bu durumda gözler, yakın ve uzak ayarını yapamaz hale gelebilir. İleriki seviyelerde, yani gözlük kullanılmaması durumunda miyopluk derecesi sürekli artış gösterir. Kişiler, artık çok fazla yakınlaştırmadan bir şey okuyamaz hale gelirler. Gözler çok iyi bir şekilde dinlendirilmezse ya da meslek devam ettirilirse bu hastalık iyice artar. Yaş ilerledikçe, gözdeki rahatsızlık da artar.

                      Miyopluğun tedavisindeki en iyi yöntem gözlük kullanmaktır. Bu sayede göz numaranız artmaz ve başlangıçtaki önlemi almış olursunuz. Alacağınız gözlük, göz numaranıza göre değişecektir. Göz numaranız düşmese bile en azından daha da ilerlemesini önlemiş olursunuz. Göz doktorunuz tarafından belirlenen gözlüğünüzü vakit kaybetmeden kullanmalı, hiçbir şekilde estetik kaygısına düşmemelisiniz. Diğer yöntem ise okuyacağınız şeylere yakından bakmamak olacaktır. Bu bağlamda bu türlü bir işiniz varsa bırakabilir, gözlerinizi biraz dinlemeye alabilirsiniz. Bu sayede göz sağlığınızı korumuş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara