Orta Yaşa Erişmiş Kadınların Edinmesi Gereken  Alışkanlıklar

Orta Yaşa Erişmiş Kadınların Edinmesi Gereken Alışkanlıklar

Ailenizin Sağlık Geçmişini Öğrenin

Aile geçmişinizdeki hastalıkları bilmeniz nasıl bir hayat sürmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır. Özellikle kanser gibi rahatsızlıklar varsa ailenizde ona göre tedbirli bir yaşam oluşturmanız lazım. Çünkü 30 yaşından sonra hastalıklara karşı daha hazır duruma geliyor insan vücudu bunun içinde geçmişi bilip önlemleri almak gereklidir.

Daha Çok Su Tüketin
Eğer 30 yaşına gelip daha tükettiğiniz su miktarı 1 litre bile değilse dikkat !

Su metabolizma hızını artırır, sindirimi kolaylaştırır, kırışık oluşumunu engeller daha enerjik olmanızı sağlar. Fırsat buldukça su tüketin bayanlar çantanızdan, ofisinizden masanızdan eksik etmeyin suyu…

30 yaşına girer girmez kırışık bir cildi istemiyorsanız su tüketimine önem verin.

Artık genç değilsiniz Alkol’ü Reddedin!

Alkol vücutta su kaybına neden olur ve bu tabiki kırışıklığı tetikleyici etki yapar. 20’li yaşların sonunda göz çevresi kırışık oluşumu için hazır bir durumdadır. Alkolde ciltte deformasyonlara sebep olacağı için güzel bir cilt için alkol azaltılmalıdır.

Düzenli Spor Yapın
30 yaşına gelen bayanlar bilin ki artık kilo vermek çok daha zor !

Kilo vermek zor birde fazla yemek yer ve hareketsiz bir yaşama devam ederseniz maalesef göbek, basen gibi istenmeyen çıkıntılar sizinle olacaktır. Bu süreçte bayanlar vücudunu daha iyi tanır. Bununda en güzeli kısmı vücutları için doğru egzersizleri bulabilirler. Hangi Spor sizin için daha mantıklıysa onu yapın ve devamlılığı sağlayın. Spor yapmak psikolojik olarakta kendinizi iyi hissetmenizi sağlar sakın unutmayın.

Sigarayı Bırakın

Evet bayanlar daha gençsiniz doğru ama gerekli önlemleri almazsanız cildiniz yaşlanmaya artık hazır unutmayın. Cildinize, ciğerlerinize, genel olarak sağlığınıza büyük ölçüde zarar veren sigarı ne kadar çabuk bırakırsanız o kadar güzel ve aydıklık bir cilde ve sağlıklı bir vücuda sahip olursunuz.

Daha Fazla Hareket Edin
Bedeninizin saatlerce sabit şekilde oturması ; obezite, kalp rahatsızlıkları gibi rahatsızlıkları artırır. Sağlıklı bir bünye için belirli aralıklarla kalkıp yürüyüşler yaparsanız hareket sağlandığı için daha yararlı olacaktır. Çağımız teknoloji çağı bu da bizi televizyon, bilgisayar, telefon gibi aletlerin başında saatlerce zaman harcamamıza neden olmakta bu aletlere kapılıp saatlerce oturup kalmayın hareketi eksik etmeyin. Ufak yürüyüşler yapmayı unutmayın.

Daha önce bahsettiğimiz Ergen Terapisi konusunu okumanızı öneriyoruz

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara