Rimel nedir ve nasıl sürülür?

Rimel nedir ve nasıl sürülür?

Rimel bir diğer adı ile maskara kirpikleri kıvırmak ve daha uzun göstermek amacıyla kullanılan fırça ile sürülen yağlı sürme olarak tanımlanır. Rimel sürülen kirpikler daha dolgun bakışlar daha anlamlı ve derin olacaktır. Göz makyajını temel taşıdır bence.

Sürme kısmında dikkat etmemiz gereken birkaç kısım dışında herkesin kolaylıkla ve zevk alarak yapacağı bu işlemi sizlere anlatacağım. Haydi başlayalım!

1. Kirpiklerimizi tarıyoruz. Bu işlem rimeli sürdükten sonra kirpilerin birbirlerine yapışmalarını önlemek için.

2. Kirpiklerimiz kıvırıyoruz. Bu kısım önemli çünkü rimeli sürdükten sonra kıvırmak makyajın mükemmel olmasını engeller maalesef.

3. Rimel fırçasın dosdoğru bir şekilde çıkarıyoruz. Herhangi bir pompalama veya fırçayı eğme giriminde bulunmuyoruz. Çünkü pompalama işlemi boyanın içerisine daha çok hava karışmasına böylece boyanın daha kısa ömürlü olmasına sebep oluyor.

4. Rimel fırçasının ucunda herhangi bir baya topu ya da tüy falan bulunmaması gerekiyor. Bulunması durumunda peçete yardımıyla fırçaya zarar vermeden temizliyoruz. Rimel fırçasını üst kapaktaki kirpiklerin köklerine yerleştirerek zig-zag hareketlerle yukarıya doğru çekiyoruz. Zig-zag hareketler kirpiklere boyanın homojen dağılması buna bağlı olarak da dolgun görünmesi açısından büyük önem taşıyor.

5. Boya kurumadan ikinci kat sürülürse kirpiklerde daha kusursuz bir görüntü oluşur. Daha derin bakışlar için kesinlikle çok gereklidir.

6. Üst kapaktaki kirpikleri hallettik şimdi alt taraftaki kirpiklere geldi sıra. Buradaki kirpiklerimize nazik hareketlerle tarar gibi fırçayı sürüyoruz. Hafif zig-zag hareketlerle de sürebiliriz ama tenimize temas ettirmeden uygulamaya çalışalım.

7. Diyelim ki tenimize değdirdik fırçayı kulak temizleme çubuğuna makyaj temizleme suyundan dökerek kolaca temizleyebiliriz.

Rimel sürme işlemimiz tamamlandı. Rimel sürmek işte bu kadar kolay ve eğlencelidir. Kirpikleriniz şuan olduğundan çok daha uzun ve dolgun bir görünüm kazandı. Fakat hepimiz çok iyi bildiği gibi makyaj ürünlerinde çok sayıda ağır metal kullanılıyor. Bu kimyasal kozmetik ürünler vücudumuza aşırı zarar veriyor.

Bundan dolayı rimeli çok sık kullanmamalı ve temizlemeden kesinlikle yatmamalıyız. Hatta benim tavsiyem kirpiklerinizi temizledikten sonra içerisinde tatlı badem yağının bulunduğu yağ karışımlarıyla beslemeniz. Bu karışıma sahip değilseniz kulak temizleme çubuğuna bir miktar zeytinyağı damlatıp kirpik köklerinden uca doğru güzelce yedirmeniz. Bu bakım kirpiklerinizin daha canlı ve gür olasını sağlar. Kirpiklerinize güzel bakmanız dileğiyle.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara