Saç Kırıklarına Evde Çözüm

Saç Kırıklarına Evde Çözüm

Saç telleri bazen stres, hava şartları etkisiyle ya da bakımsız geçirilen bir süre sonunda matlaşıp, solgun bir görünüme kavuşabilir, hatta daha da kötüsü saç tellerinizde kırıklar meydana gelebilir.
Oluşan bu kırıklar saçınızın bakımsız ve kötü görünmesine yol açacaktır. Bu sebeple kırıkların önüne geçmeli, onları bir an önce tedavi etmelisiniz.
İşte saç kırıkları için evde yapabileceğiniz basit ve doğal çözüm önerileri!
Aslında saç kırıklarından kurtulmanın en kesin yolu, saçınızın kırıklı kısmını keserek sağlıklı saçtan uzaklaştırmaktadır. Diğer yapacağınız tüm çözümler sadece saçınızda yeni kırıklar oluşmasını engelleyecektir. Saçınızdaki kırıkları evde kendiniz kesebileceğiniz gibi bir uzmandan da yardım alabilirsiniz.

Kırıklar oluşmadan önce, bu oluşumu önlemek için saçınızı sık sık boyatmaktan uzak durun, maşa, saç düzleştirici ya da fön makinesinin kullanımını minimum seviyede kullanmaya özen gösterin.

Ayrıca saçınıza tüm bu uygulamaları yapmadan ve bu makineleri kullanmadan önce saçı nemlendiren ve kurumasını engelleyen saç bakım spreylerinden kullanın. Saçlarınızı banyodan çıkar çıkmaz, ıslak ıslak taramayın. Çünkü ıslakken saçları taramak kırılmasına yol açar.

Ayrıca saçlarınızı kurularken havlu ile fazla yıpratmamaya özen gösterin. Çok sıkı biçimde toplanmış saçlar, lastik tokalar da kırılmayı tetikler. Saç kırıklarınızı keserek aldıktan sonra yeni kırıkların oluşmaması için tüm bu bahsettiğimiz ipuçlarını uygulayabileceğiniz gibi doğal maskelerden de destek alabilirsiniz. Bunun için en iyi öneri, yumurta maskesidir.
Saç kırıkları için yumurta maskesi:
– 4 tatlı kaşığı zeytinyağı
– 1 adet yumurta sarısı
– 1 tatlı kaşığı bal
Hazırlanışı: Tüm malzemeleri bir kap içine alın ve iyice karıştırın. Ardından saçınızı tutam tutam ayırıp, kırıkların yoğun olduğu bölgelere bu karışımı sürün.

Tüm saçınızı bu maske ile kapladıktan sonra saçınızı bone ile sarın ve yaklaşık olarak 45 dakika kadar bekleyin.

Yeteri kadar bekledikten sonra şampuan ile saçınızı yıkayın. Haftada bir kez olmak üzere düzenli olarak uygulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ankara Diş Hekimi