Selülit Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir ?

Selülit Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir ?

                                        Selülit Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?
Selülit, herkesin şikayet ettiği konuların başında gelir. Derialtındaki yağ ve kan hücrelerinin dolaşımının bozulması sonucunda oluşan bir durum olarak karşımıza çıkar. Selülit dolaşım bozukluğu olarak başlar ve doku ödemiyle devam eder. Bu şekilde de portakal görünümü oluşur.

Erkeklerde az miktarda rastlanan selülitlere kadınlarda %90 oranında rastlanır. Özellikle kalça, karın ve uyluk bölgelerinde selülit yaygın olarak gözlenir.

Selülitin şişmanlıkla ilgili olduğu düşünülse de aslında bu doğru değildir. Çünkü zayıf kadınlarda da pekala selülit oluşma riski vardır. Selülit hem genetik hem de beslenmeyle alakalı ortaya çıkan bir sorundur. Hızlı kilo alıp vermek, düzensiz beslenmek, yağlı ve tuzlu gıdaları sık sık tüketmek, selülitin tetikleyicisi rolündedir. Yaş ilerledikçe de selülit tedavisinde zorluklar yaşanır.

Düzenli ve dengeli beslenilmez ve spor ihmal edilirse bu portakal kabuğu görünümü daha da kötü bir hale gelir. Selülit kendi kendine ya da sadece diyet yaparak geçmez. Uzun zaman bunun için uğraşmalı ve selülitleri yok etmek adına önlemleri almalısınız. Selülit tedavilerinde bilimsel yollar kullanıldığı gibi, doğal bakım yağları da kullanılır. Burada amaç; masaj da yaparak kan dolaşımını hızlandırmaktır. Bu bağlamda yağlardan ve karışım halinde satılan doğal ürünlerden yararlanabilirsiniz. Banyoda özel lifler ya da keseler kullanarak yaptığınız masaj sayesinde de metabolizmanızı ve kan dolaşımınızı arttırmış olursunuz. Böylece uzun vadede selülitlerle daha kolay savaşırsınız ve yok olmaları daha da kolaylaşır. Liposuction da kadınların sıklıkla başvurdukları selülit tedavi yöntemlerinden biridir. Bazı yağ dokularının cerrahi müdahale yardımıyla alınmasıyla açıklayabileceğimiz bu yöntem sayesinde selülit görüntüsünden kurtulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-03-16 20:39:59
2017-03-16 20:39:36
hafta hafta gebelik Mezoterapi Ankara